top of page
LOGO_ARTOVISKO_blue_white_small.png

Občianske združenie ARTOVISKO je komunita slovenských digitálnych umelcov - arťákov, firiem a projektov.

Naším cieľom je vytvoriť sieť kontaktov, vzdelávať a zlepšovať sa v arte a užiť si pri tom kopu zábavy. 

LINKY

  • Discord
  • FB
  • IG
  • images
NAŠA HISTÓRIA


 
Naša cesta začala v rokoch 2018 až 2019 kamarátskou večernou figurálnou kresbou v priestoroch Pixel Federation.
 
Kresba nie je všetko a večery počas pracovných dní chceli ľudia tráviť doma, preto sme začali uvažovať nad inými spôsobmi ako spolu tvoriť mimo pracovnej doby.
 
Na občasných drink & draw stretnutiach pri pive a so skicárom v ruke sa zrodili prvé vízie projektu, ktorý by nás bavil a mohli by sme sa ho zúčastniť všetci aj z pohodlia domova.
​​
9. Júla 2019 vznikol firemný arťácky workshop s názvom ARTwork, ktorý prebiehal cez online kanály ale ponúkal možnosť zúčastniť sa aj živých akcií a meetupov.
​​
ARTwork postupne získaval meno a vo Februári 2020 sa uskutočnil prvý verejný meetup s Michalom Ivanom. Už počas meetupu sa verejnosti ARTwork zapáčil a žiadali viac.
Bohužiaľ v Marci 2020 svet pohltila COVID19 Pandémia, nastal lockdown a všetky naše plány leteli von oknom. Nevzdali sme sa a hneď sme začali premýšľať ako prekonať aj túto prekážku.
​​
​​
V Apríli 2020 sme projekt premenovali na ARTwork online a prešli sme plne do digitálneho sveta. Stále to však nebolo ono, pretože o nás nikto nevedel a nepočul.
Preto sme takmer rok od vzniku napokon prešli v Júni 2020 z občasných meetupov na nový formát online komunity na Discorde a to bol rozhodne správny krok. Komunita sa začala rýchlo rozrastať nie len počtom ľudí ale aj aktivitami a naším pôsobením.
2. Novembra 2020 sme spustili našu novú webstránku, projekt stART a začali nadväzovať kontakt na školy, firmy a projekty s cieľom posilniť ekosystém slovenského herného vývoja.Rok 2021 sa niesol v znamení ústupu pandémie a uvoľňovania opatrení. Nikomu sa už nechcelo vysedávať doma a všetci sme sa chceli slobodne nadýchať čerstvého vzduchu. Nastavenie ARTworku a jeho komunity prestávalo fungovať, a tak sme sa rozhodli pre ďalšiu zmenu.
V septembri sme z  ARTwork online​ efektívne vytvorili občianske druženie ARTOVISKO, poslnili ho o nový web, a prítomnosť na sociálnych médiách.

Nasledujúci rok 2022 sme sa sústredili na úpravy, plánovanie, tvorbu a písanie článkov, úpravy Discordu a koncom roka na obohatenie webových stránok o galériu, fórum, možnosť sa registrovať a omnoho viac.


Tešíme sa čo nám prinesie rok 2023...
​​
Toto všetko by sa nám nepodarilo bez úžasných ľudí, ktorí nám pomáhali rásť a zaslúžili sa o to, že z večernej figurálnej kresby vznikla Slovenská arťácka komunita ARTOVISKO.

Našim členom, priateľom a partnerom patrí veľká VĎAKA!
bottom of page